Červen 2008

Duhová vlna 28.6.2008

30. června 2008 v 16:04 | Jehanne |  Queer
A je po všem. Sobotní pochod gay pride, první v České republice, skončil.
Na Náměstí svobody se sešlo na tři tisíce lidí. V průvodu nás šlo kolem pěti set. Zbytek byli přihlížející. Když jsem přijela do Brna, policisté byli na každým rohu a nad městem lítal i vrtulník. No nebylo se čemu divit, když přijelo spoustu nácků. Nenávidim je - vymatlanci vylízaní! Národní odpor je humus největší! Takovýhle lidi by měli zavřít a jim podobná sdružení zakázat. Přes menší potyčky ale dopadlo všecko dobře, ani já, ani nikdo z mejch blízkejch nebyl zraněn, tak sem ráda. I když strach sme měli všichni. Porpvý v životě sem byla vděčná policii. Zvládli to dobře a ty debilní maníky drželi od duhovejch dětí dál. Odpoledne vše skončilo, lidi se rozešli po klubech ve městě a večer hurá na koncert na Flédu.

Výtvarný kurz Brumov 2008

24. června 2008 v 14:55 | Jehanne
Jakožto absolventi, sme se mogli zúčastnit kurzu jako externisti. A taky, že jo :) Sraz sme měli na nádru v jednu hodinu, čekali sme s Petrem na Kačííí, až pro nás přijede s Beátkou /auto :)/. Cestou sme poslouchali Offspring a Jesus Christ Superstar - úúúžasný. No, že sme se skvěle bavili a čtyřikrát zabloudili... to byl detail :D nakonec jsme ve čtvrt na čtyři dorazili na barák, vyložili zásoby a šli se přivítat do sport casina, kde téměř všichni poctivě tvořili. V půl páté sme se rozhodli odebrat se do sklepa baráku, tzv. PEKLO - naše nejoblíbenější část domu. Tam sem hrála na kytáru a zpívali sme. Když se schylovalo k večeru, vylezli sme z pekla, vzali "miminko" a šli zkontrolovat, jak to probíhá s chystáním táboráku a slavnostně sme Čečemu předali miminko /viz. foto :)/. Byl potěšen a okamžitě je dal dohromady s Colama :) Long drink byl nachystán a tím pádem sme mogli zahájit oheň a zábavu. Békali sme všecky skvělý osvědčený songy, tancovali, jedli, pili... prostě super. Paxem šla spinkat, jelikož večer před tím sme byli na gril párty u Sylvy, a tudíž sem byla velmi unavená. Druhej den sme jen tak kvasili a užívali si pohodičky a nic nedělání. Někdy po šesté sme se, tentokrát ve větším počtu, vraceli k domovu. Nádhernej den-noc-den. Next year jedem zas!

Sylva's Last Party

24. června 2008 v 14:54 | Jehanne
Sylva - naše angličtinářka z gymplu - pořádala v sobotu last gril party s námi. Původně jsem si myslela, že nebudu moct dojít, páč sem byla do devíti v práci. Ale pak mi volala, že děcka došli pozdě a zábava je v plným proudu, tak jestli chci, ať dorazím. A já chtěla :) Naštěstí byl Martin tak hodnej a dojel pro mě, taxem se nemusela trmácet přes celý město a do kopce pěšky.
Sestava byla fajn - Sylva s Tomem, Péťa, Adelain, Hanka, Peca, Martin, Fufi a Luuuca. Popíjela jsem bílý víno s děckama, někdo se odvážil i na Bacardi s colou. Masiko byla vynikající - grilovaný kuře, vepř, i kraví... :D Luuuca si dokonce grilovala Marshmallow, ale nedopadlo to moc dobře. Povídali sme si, hráli na kytaru a zpívali, bylo to moc fajn. Končili sme v pět ráno, když začínali řvat ptáci. Pohodička. :D A ráno vstat a hurá domů, páč odpoledne mě čekal road trip to Brumov...

Fuck Off!

18. června 2008 v 22:26 | Jehanne
Víte, jak mě dokonale vytočíte? Budíčkem. Ale ne jen tak obyčejným:
Můj dnešní den začal již ve čtyři hodiny ráno. Ne, nedělám si prdel. Zvonil mi mobil. Taxem to zvedla a chraplavým hlasem jsem pozdravila. Byla to Bára se smrtelně vážnou zprávou, která nemogla počkat do rána, totiž, jestli nechci odpoledne jet do Prahy. Odpověděla jsem, že samozřejmě ne a následně poděkovala za probuzení, s vyhlídkou na to, že budu další čtyři hodiny čumět do stropu a pak vstávat do práce. Dokonale odpočatá a vyspaná, jak jinak, že. To, že jsem pak byla v práci mrtvá a moc sem nestíhala, asi zdůrazňovat není třeba.
Někdo si holt umí naplánovat, jak mě potěšit...

Give It 2 Me

10. června 2008 v 18:12 | Jehanne |  MusiQue du Coeur
Asi před měsícem jsem si poslechla nový cédo od Madonny - Hard Candy, ještě, než bylo vydaný v Český Republice. Nemohla jsem věřit vlastním uším. Kam se poděla ta "stará dobrá" Madonna? Na druhou stranu, každej rok přichází s něčím novým, s novou tváří. Měli jsme možnost vidět ji jako Marylin Monroe, Evitu nebo dokonce Che Guevaru. A teď je tu jako reklama na cukrkandl. Proč ne. Co jí ovšem NEODPUSTÍM, je fakt, že si na album přizvala přizdisráčka Justina Timberlakea. No fuj! Madonno, styď se. Co se musí nechat je, že klip na 4 Minutes je skvělej... Ale i přes všechno jsem si nový písničky už párkrát poslechla, a docela se mi to začíná i líbit. Ovšem nikdo mi nevymluví, že starší songy jsou mnohem lepší, jsem asi holt stará škola. Každopádně je to zřejmě dobrej obchodní tah a můžeme se těšit, s čím příjde v dalším roce - Madonna verze 2009 8-)
Skvělej novej song si můžete okamžitě užít tady:

Její oficiální youtube channel s videoklipy najdete .::Z.D.E::.