Queer

Duhová vlna 28.6.2008

30. června 2008 v 16:04 | Jehanne
A je po všem. Sobotní pochod gay pride, první v České republice, skončil.
Na Náměstí svobody se sešlo na tři tisíce lidí. V průvodu nás šlo kolem pěti set. Zbytek byli přihlížející. Když jsem přijela do Brna, policisté byli na každým rohu a nad městem lítal i vrtulník. No nebylo se čemu divit, když přijelo spoustu nácků. Nenávidim je - vymatlanci vylízaní! Národní odpor je humus největší! Takovýhle lidi by měli zavřít a jim podobná sdružení zakázat. Přes menší potyčky ale dopadlo všecko dobře, ani já, ani nikdo z mejch blízkejch nebyl zraněn, tak sem ráda. I když strach sme měli všichni. Porpvý v životě sem byla vděčná policii. Zvládli to dobře a ty debilní maníky drželi od duhovejch dětí dál. Odpoledne vše skončilo, lidi se rozešli po klubech ve městě a večer hurá na koncert na Flédu.

Queer Parade Brno 2008

25. května 2008 v 16:39 | Jehanne

Takže děvčátka a chlapci, je to tu! Konečně první gay pride v Český republice! Na celý stránky kolem týhle akce se mrkněte .::Z.D.E::.

Aktivisté za práva gayů a lesbiček chystají v Brně průvod po vzoru kultovní berlínské Love Parade nebo Duhové vlny ve Vídni. Queer Parade by se měla konat 28. června a jejím dějištěm bude hlavně střed města.
Miliony tančících lidí v rytmu techna, různobarevné odvážné oblečení a alegorické vozy jsou symboly Love Parade, která se každoročně téměř 20 let konala v Berlíně. Love Parade hlásající volnost lásky se stala pojmem. Postupně se přidávala i další města jako Vídeň, Madrid, Paříž. Pozadu nechce zůstat ani Brno.
"Nahlásili jsme několik set lidí, je to poprvé, tak nečekáme, že přijede celá ČR," uvedla Jolana Navrátilová, organizátorka Queer Parade Brno. Akce se má konat v červu na brněnském Náměstí svobody a v přilehlých ulicích. Průvod, který má podpořit zrovnoprávnění společenských menšin především gayů a lesbiček, přijde na hlavní brněnské náměstí z Masarykovy ulice přes Malinovského náměstí a Českou ulici.
Brněnské Gay a Lesbické iniciativy čekají, že je přijedou podpořit i kamarádi ze zahraničí. Pro účastníky Queer parade chystají i doprovoddý program. Jak dodala Jolana Navrátilová: "Doufám, že se připojí gay kluby, my chystáme diskotéku a dětský den!"

Nauč se znakovou řeč i Ty!

8. května 2008 v 22:38 | Jehanne
Doteď se znaková řeč učila pomocí knih a nejrůznějších učebnic. Pochopit pohyby a jejich provedení bylo docela těžký :( Vždycky mě fascinovalo, když jsem viděla dva lidi, kteří si nadšeně vyprávěli pomocí znakování na ulici, v autobuse, bez jedinýho slova. Chtěla jsem jim rozumět a aspoň je pozdravit, ale nevěděla jsem jak. A pak se stala skvělá věc - príma tah od Unie neslyšícíh Brno /jejich stránky .::Z.D.E::./. Realizovali projekt interaktivních CD-ROMů, na kterejch jsou videosekvence se základními znaky v různejch tematickejch celcích. CDčka nejsou jen pro neslyšící, ale pro celou veřejnost, pro každýho člověka. Jsou udělaná zábavnou formou, lidé znakující určitá slova jsou příslušně převlečeni a taky přispěli i populární osobnosti - třeba znak pro slovo "prezident" znakuje pan Václav Havel a podobně, takže si to člověk krásně zapamatuje.
Moc Unii neslyšících v Brně děkuju, že tenhle interaktivní kurz vydali - podali mi tak pomocnou ruku k překonání bariéry v komunikaci s neslyšícíma lidma.
Prosím, podpoř organizaci i Ty... ale hlavně - neboj se komunikovat s neslyšícími. Učení podle CD-ROMů Tě bude bavit a ze znakování budeš mít radost.
Objednávku najdeš společně s dalšími podrobnějšími informacemi .::Z.D.E::.

Dobře já... :)

8. května 2008 v 16:54 | Jehanne
Vyprávěla jsem Ewe o tom, jak se učím znakovou řeč :-) Tak mě pobídla, že bych měla natočit video, jak se znakuje "Dobře já" a ostatní. Nápad se mi zalíbil, takže jsem natočila základní hlášky ve znakování, který by se měl každej bezpodmínečně naučit ;) :

Dobře já
Dobře ty
Dobře my
Dobře vy
Dobře oni
Dobře on
Dobře ona

Everyone Is

6. května 2008 v 17:36 | Jehanne
Tohle je moje strašně moc oblíbený video :) Úplně jsem jej zapomněla sem vložit, tak to napravím nyní. Podle mě je dost vtipný a taky ulítlý, přesně tak, jak to mám rád :) Zároveň je i pointou mého anglického scénáře. Takže: "EVERYONE IS!" :)))

Quest!

30. dubna 2008 v 18:59 | Jehanne
Středa odpoledne, dopřekládala jsem konečně zadanou povídku z češtiny do angličtiny, dalo mi to pěkně zabrat. Bylo důležitý oddělit dva styly - spisovnej jazyk a slang. Ale už je to za mnou, a tak jsem se rozhodla za odměnu si trochu pohrát. Tak jsem vymyslela pár věcí na výslech a sama si odpověděla... Here is...

Asociace...

New York > L Word
Hippies > mír, kytky, štěstí, svoboda
Kytara > sejšn
Iglú > eskymáci
Kafe > ráno
Cigarety > kouř
Peníze > deficit
Evropská Unie > hvězdnej kruh
Maturita > kurvex
Brno > život
Drogy > respekt

Názor na...

Graffiti > Umění, podporuju sprejování na legálních zdech. Toye, co dělaj jen bombing, bych nakopala
Růžovou barvu > "Růžová je barva selat." "Růžová je barva mužů."... Růžová je prostě Queer :-)
Fast Foody > Dyž to jinde nejde... Jinak hnus humus v hamburgerech blé
Kapesní přehrávače > Je skvělý mít music everywhere. Používám ho často.
České Dráhy > ČD - čekáš dlouho - času dost - čekuj debile... Vláčky š-š-š-húúú :-)
Gay Kluby > It's OK2BGay. Proč ne, pohodička. Everyone is :D
Youtube > OMG, požírač času, ale spoustu srandy...
Plyšáky > Prostě miluju svýho plyšovýho Ijáčka. Jsem mu věrná. Ostatní plyšáci maj smůlu.
Déšť > Mám ho ráda, když je léto a je teplej, a dá se v něm běhat jak šílená.

Vyber...

Prostovlasá / S čepicí > Čepky všech druhů rulez! Nejlepší sou kšiltky ;-)
Košile / Triko > Triko a na to košile.
Bunda / Sako > Jednoznačně sako!
Hiphop / Emo > Hiphop zupa, Třebeach, legál, kámoši...
Holka / Kluk > Holka
Černá / Červená > Black Velvet. I dyž mám ráda kombinaci - černá-červená
Film / Hudba > Music - Don't Stop the Music
Blog / Messenger > Hmm... jak kdy, někdy blog, jindy qip
Práce / Škola > Práce
Peníze / Život > Peníze :D
Jaro / Podzim > Brzkej podzim
Láska / Sex > Láska je kurwa
Koncert / Festival > Festy sou skvělý, ale tak nějakej fajn koncert taky není od věci

Bitch Slap

28. dubna 2008 v 21:37 | Jehanne

Pétanque pluvieuse

22. dubna 2008 v 23:40 | Jehanne
Počasí o víkendu stálo za starou bačkoru. Děravou. Promokavou. V pátek přijela babička a zřejmě dovezla to hnusčasí z Třebíče, jinak si to nedokážu vysvětlit. Normálně by mi to zas až tak nevadilo, jenže v sobotu odpoledne byl další turnaj v pétanque. Po obědě nepršelo, príma. Takže hurá na hřiště v Buchlovicích, kde se mač :) konal... No nezačlo chcat jak z konve? Vzpomněla jsem si na pana Kemra ve filmu Na samotě u lesa. Ovšem to mě ani další nadšené "sportovce" neodradilo a dál sme házeli gulema déšť nedéšť. Vedla sem si poměrně dobře. Porazila sem prvně Kristýnu - starší ségru Kačky a pak dokonce paní "šéfovou" našeho pétanque klubu. Dobře já! Takže dvě výhry a pak dvě prohry. Vyřadil mě až Tony - čtyřnásobnej mistr - ale porazil mne jen o 4 body :) Což je kurvex dobrej výkon! Byla sem na sebe pyšná, no. Sako, mikinu i gatě sem měla totálně nasáklý vodou. Glady vydržely všecko :) Následovalo ždímání, převlíkání, a pití "preventivního" panáka rumu, kterej mi Láďa donésl bez předchozího upozornění, co se na mě chystá. I vyzunkla jsem ho, zašklebila se, a dál prodolžala v srkání ovocnýho čajíku. Naštěstí se mi nepodařilo uhnat si ani pitomou rýmu, za což jsem na svůj organismus patřičně hrdá. Hawk.
Daydie - totálně durch po turnaji... plus mokrý vlásky a účes á la nakopnutej dikobraz W:-)

Belle demande!

21. dubna 2008 v 15:46 | Jehanne
Takže, kuřátka... Našla sem u Infinity pááár fajn otázek a tak dále, víme... Později si je zkopla i Ambivalent-Character, a já si je sem hážu též. Do třetice všeho dobrýho! :)

Co tě napadne při slově:

Škola >> továrna na stres
Moře >> vlny
Sníh >> lajny
Internet >>
sítě
Dveře >> zavřeno
Kolo >> bicycle race
Afrika >> ségra Agnes
Asie >> chinaoma
Amerika >> Madonna
Sobota >> volnooo!

Jaký je tvůj vztah k:

Cigaretám >> Velmi kladný. Kafe a cigára - to je kombinace.
Alkoholu >> Pitkám neholduju, ale občas si dát víno nebo pivo není špatný.
Drogám >> Respekt na pět metrů.
Homosexuálům >>:) Můžu si vzít právničku? :D Mám je ráda, sem ráda mezi svejma. Ovšem to je různý, záleží na lidech. Odkaz na kategorii Queer ;)

Co si myslíš o těchto stylech:

Emo >> Odřem si kolínko a budeme plakat.
Punk >> Moje minulost.
Scene >> To je to focení pitomý? Hm, nebrat.
Disco >> Disko tryskooo! Ne-ne-ne.
Hip Hop >> Pohodička, ovšem myslim ten původní. Nějaký dnešní drs gangsta - fuj.

Představ si, že jsi právě vyhrála 60 milionů korun:

Změnil by se ti nějak život? >> Jo. To každopádně!
Rozdala bys je? kdyby jo, komu? >> Všecko ne. Ale jinak kamarádům, kdo potřebuje pomoct...
Co by sis šla hnedka koupit? >> Nový brusle, spreje, kafe, cigára a jídlo :)
Chovala by ses k lidem jinak? >> Doufám, že snad ne. Ale mohla bych jim finančně pomoct. To by bylo príma.

Vyber si z následujících možností:

Měsíc bez počítače // bez mobilu >> Bez mobilu.
Dovolená na Bahamách // na Novym zélandu >> Nový Zéland!
Trpět Anorexií // Obezitou >> Radši ani jedním...
Pracovat jako kadeřnice // kosmetička >> Kadeřnice! Střihorukej Edward :D
Mít v budoucnu rodinnej dům // byt >> Velkej podkrovní byt s ateliérem... mňam :)

Water Close Story

14. dubna 2008 v 22:40 | Jehanne
Kterákoliv z nás by mohla dosvědčit tento příběh, který napsal sám život.
<<Dobrodružství na veřejném záchodě>>
Moje máma byla horlivou navštěvovatelkou veřejných záchodků. Od malička mě brala s sebou na záchod, učila mě očistit prkénko toaletním papírem a potom ho po obvodu pečlivě poklást kousky papíru. A nakonec mi kladla na srdce: "Nikdy, nikdy si nesedej na mísu veřejného záchoda." Pak mi ukázala záchodovou "pozici", která spočívá v balancování nad mísou v polosedu, aniž by se tělo jakýmkoliv způsobem dotklo prkénka.
To bylo před mnoha lety. Ale ještě dnes, i když už jsem dospělá, je pro mě bolestně obtížné tuto "pozici" vydržet, když je můj močák těsně před explozí.
Když "musíš jít" na veřejný záchod, narazíš na frontu žen, která působí dojmem, že zde lze koupit trenky Brada Pitta za poloviční cenu. Tak trpělivě čekáš a mile se usmíváš na ostatní, které mají taktéž diskrétně nohy křížem a konečně se ocitly ve skupině, kde lze mluvit o všech těch blbostech, o kterých normálně mluví jen ženy ve frontě na čůrání.
Konečně jsi na řadě. Zkontroluješ pod dveřmi všechny kabinky, jestli uvidíš nohy. Všechny jsou obsazené. Konečně se jedna otevře a ty téměř vystrčíš z kabinky osobu, která ji až dosud okupovala. Vsoupíš a zjistíš, že zamykání dveří nefunguje. Nevadí....., podržím je rukou. Chceš si pověsit kabelku na háček, který by měl na dveřích být, ale..... žádný tu není, tak si ji pověsíš kolem krku a sleduješ, jak se pod tebou houpe, a snažíš se nevnímat, jak ti ucho od kabelky "stíná" hlavu, jelikož máš kabelku plnou bordelu, který sis tam po dlouhou dobu "střádala" a z něhož většinu věcí vlastně nepoužíváš, ale je důležité je nosit, co kdyby náhodou.....
Ale vraťme se ke dveřím..... jelikož neměly funkční zámek, máš jedinou možnost - podržet je rukou, zatímco tou druhou si bleskově sudnaváš kalhotky a zaujímáš "pozici"..... Úleva...... Áhhhhhh..... Ještě větší úleva..... A najednou ti zazvoní mobil - který je samozřejmě v kabelce. To je ta chvíle, kdy ti svaly začínají vypovídat službu.... Strašně ráda by sis sedla, ale neměla jsi čas očistit prkénko ani ho pokrýt papírem, takže stále udržuješ "pozici", nohy se ti klepou tak silně, že by dosáhly 8. stupně Richterovy škály, snažíš se nevšímat si toho tenkého praménku, který se lepí na míse a od kterého sis ušpinila silónky - což bude určitě vidět!!! Ale mobil už naštěstí přestal zvonit. Abys odpoutala mysl od tohoto neštěstí, začneš hledat ruličku toaletního papíru, aaaaale..... haha! Role je prázdná...! Nohy se ti klepou pořád víc. Vzpomeneš si, že máš ješte kousek papírového kapesníku, kterým sis před chvílí vyčistila nos. Bude muset stačit. Zmačkáš ho tak, aby sál co nejvíc. Ale je opravdu malý a navíc je pořád ještě vlhký od toho, jak ses vysmrkala. Vtom někdo vezme za kliku tvé kabinky, a jelikož zámek na dveřích stále nefunguje, dostaneš obrovskou ránu dveřmi do hlavy. Zostra a jako šílenec zařveš: "OBSAZENOOOOOO"!!!!! Zatímco pořád ještě přidržuješ dveře volnou rukou, zazvoní znova telefon. Jak se snažíš ho definitivně vypnout, onen kousek kapesníku ti vypadne z ruky přímo do loužičky na podlaze, o které si nejseš jistá, jestli je voda nebo hmmmm..... che! Nohy už nezvládají vypětí, podlomí se ti a ty letíš naznak, až dosedneš na záchodovou mísu. V mžiku jsi opět na nohách, se štítivým odporem, ale už je příliš pozdě, tvůj zadek už přišel do kontaktu s těmi všemi původci a formami života z prkénka, které jsi TY, i když jsi měla čas to udělat, předtím neobložila toaletním papírem, který tu v každém případě nebyl. Když pomineme tu ránu do hlavy, uříznutou hlavu od ucha kabelky, ušpiněné nohy a silónky a tu ještě stále vlhkou věc i vzpomínku na to, jak ti máma říká: "To je nechutné..... nedokážeš si představit, jaké všechny nemoci bys tu mohla chytnout......", tahle katastrofa tím ještě nekončí..... Automatický senzor záchoda je teď tak zmatený, že nechá vodu spláchnout do odpadu všechno tak vehementně, že se musíš chytit držáku, na kterém visí toaletní papír (pokud tu je) ze strachu, že tě spláchne s sebou a ty vypluješ někde v Číně. Až teď konečně rezignuješ. Jsi zlitá vodou, která vystříkla ze záchodové mísy jako fontána. Jsi vyčerpaná. Snažíš se utřít celofánem ze žvýkaček Winterfresh a pak vyjdeš z kabinky k umývadlu. Nejsi schopna zjistit, jak funguje automatický senzor na kohoutku, tak si umyješ ruce slinami a utřeš je do papírového ručníku. Procházíš kolem fronty žen, které ještě stále čekají se zkříženýma nohama, a nejsi schopna se ani zdvořile usmát. Vtom tě jakási dobrá duše na konci řady upozorní, že za sebou táhneš na botě přilepený toaletní papír dlohý jak Mississippi...! Sundáš ho z podrážky boty, tupě ho vložíš do ruky ženě, která ti to sdělila, jemně řekneš: "Vemte si ho....., možná ho budete potřebovat!!!" a vyjdeš ven.
Tam koukneš na svého manžela, který vešel na pánský záchod, použil ho a vyšel zas ven a který měl dostatek času si přečíst Vojnu a mír, zatímco na tebe čekal. "Proč ti to tak dlouho trvalo?" zeptá se tě naštvaně.... "Bál jsem se o tebe..... dokonce jsem ti volal, jestli se ti něco nestalo........, ale nezvedalas to!!!!!!!". A tohle je přesně ta chvíle, kdy ho pošleš do "hajzlu!".
Tento příběh je věnován VŠEM ŽENÁM NA CELÉM SVĚTĚ, které kdy musely použít veřejný záchod. A konečně vysvětluje všem nechápavým, proč nám to tak dlouho trvá.

No, to je znamení...666

8. dubna 2008 v 21:11 | Jehanne
2.dubna 2008 ve 22:48 sem se podívala, jak si ležim v soutěži o propagaci svýho blogu. A co nevidím? SixSixSix :D No, to je fakt znamení... :)
Tháááágže POŘÁD ještě hlasujte, díky moc všem spřízněným ;)

Diplomy za Queerovku no.1

29. března 2008 v 14:11 | Jehanne
Děvčata a chlapče, jež jste se zúčastnili první queer bleskovky na mém blogu... Zhodnotila jsem vaše odpovědi podle queerovosti :), udělila za odpovědi Q body a čas poté určil konečné pořadí:
3 Queen ewe, 29.3.2008 10:05 colorfullkou
3 kamino, 29.3.2008 10:09 vectorku
3 Kájík, 29.3.2008 10:56 co s nim??
3 zakara, 29.3.2008 13:05 manga
2,5 Lindusha, 29.3.2008 12:36 hocio hezkýho
2 englein, 29.3.2008 11:28 Iron maiden
2 LuCy, 29.3.2008 11:33 colorfullku..x)
1 melmenka, 29.3.2008 11:57 vectorku, ale je mi to jedno
0 Bart, 29.3.2008 10:15 Simpsonovi
Diplomy si vyzvědněte vlevo v galerii Votres diplômes, vytvořila jsem je snad podle přání... ?!
Btw.- ani jeden jste neodpověděli dobře na dvě otázky, takže zde jsou správné odpovědi, abyste neumřeli blbí, že :) :
- zpěvačce z pražské kapely Matahari se říká Žántí
- ve filmu Gia hrála Giu Carangi žena Angelina Jolie

Q-bleskovka no.1 (= Queerovka)

29. března 2008 v 8:57 | Jehanne
Jelikož a protože jsem si všimla, že zodpovídání otázek je často oblíbeným zpříjemněním pro mnohé bloger(k)y, rozhodla jsem si udělat "bleskovku" tak trochu po svém. Queerovsky.
Takže have fun a odpovědi zanechte v komentářích i s případnejma připomínkama :) Díky
A jak budu vaše odpovědi hodnotit? Podle svýho nejčistšího vědomí a svědomí - podle toho, jak queer ty odpovědi budou :) Za ně pak dostanete diplomy od nejvíc po nejmíň queer respondenta. Vyzvednout si je budete moci vlevo v galerii Votres diplômes.
1. Tož vítaj!
2. Jak dnes bude:
a) queerově
b) růžovoblbě
c) parádně
3. Co myslíš, že dělá pravej skejťák:
a) lakuje svoje prkno na růžovo
b) slajduje mýdlem po umyvadle
c) dělá ollie i za chůze
4. Co udělá jedna pilulka:
a) obarví Tě na růžovo
b) zmenší Tě - zvětší Tě
c) neudělá nic
5. Jak se říká skvělý zpěvačce z kapely Matahari?
6. Co udělala Zuzka z Čokovoko /viz.intro/ :
a) byla queer
b) odpadla z brzka
c) vylezla z moře a je kluzká
7. Co říkáš na kombinaci Coffee & Cigarettes?
8. Jak se jmenuje žena, která hraje Giu Carangi ve stejnojmenným filmu?
9. Švestka je:
a) queerovice
b) dobrá na chuť
c) výborná na stolici
10. Jak bys zhodnotil/a tento typ bleskovky?
11. Zčekuješ občas tento blog, aby ses zúčastnil/a další Queerovky?
12. Něco jako diplom?
13. Měj se jak chceš, zdareeec!

Le reportage de mon jour queer

28. března 2008 v 22:51 | Jehanne
Dneska se mám docela vtipně. Byl děják, kde sem cucala karamelovou pochoutku pro malé lišáky .) a pila svou mini plechovku coly zero 150ml - takovej cocacola panák :D a celou dobu jsem se učila fráninu, páč sem dopisovala konečně poslední písemku na klasifikaci z minulýho pololetí. V anglině byla prdel, bavili sme se o nakupování, to tak vtipný nebylo, ale na začátku Sylva vyvolala Čurinu a ona "no jenže já newim, na co ste se ptala.vy se mě totiž dycky zeptáte zrovna, když se s někým bavím..." :D a Sylva: "No, Tys to asi nepochopila, ale já to dělám právě proto." :D což nás pobavilo, úplně jsem měla chuť říct hlášku "se mnou tady nebude nikdo vyjebávat...-...už se stalo." :D no a pak byla ta fránina, prvně jsem měla od začátku projekt La République Tchèque, kde bylo strašně moc číslovek - v těch totálně plavu, takže byla prdel, dyž sem se snažila říct nějakej rok nebo pak v geografii kolik měří Sněžka. Jarmil prej čuměl jako kdybych byla totální idiot :D no príííma. A pak tam bylo asi dvakrát slovíčko "chute"- což se čte jako shit ale s tvrdým y :D takže se děcka řezali, paráda. A pak už byl konec, dali sme cigháro za kolárkou a šupajdili každej po svým. Takže tolik moje reportáž dnešního dne :) Dáme pusu a řekneme pá :) :-*

Létající koberec

26. března 2008 v 23:40 | Jehanne
Takže v úterý jsem měla jít na jednu hodinu k doktorce. Odpolední čas jako stvořený pro debatu o létajících kobercích, nemyslíte? Krapítko nestíhám, mám tam být za dvě minuty a přitom stále stojím u školy. Načež Čuri prohlásí: "Chtělo by to létající koberec, co?" Potřeseme hlavami na souhlas a okamžitě začneme vymýšlet, co by se všecko dalo dělat. Třeba přiletět do školy, zaťukat na okno třídy, vlítnout dovnitř a omluvit se za pozdní přílet, protože byly vzduchové turbulence. Potom by se koberec smotnul do ruličky a hotovo. A pan školník Kos by místo své přes nos pronášené otřepané fráze "Kde máš přezůvky?" říkal "Kde máš futrál na koberec?" "Děcka, noste si ty provazy." "Dejte si ty koberce do skříňky." nebo "Kde máš kartáč na tu špinu?" :D Pak sme ještě i s Lucuš probraly způsoby sezení na létajícím koberci a na to nám Čuri řekla, že ona by tedy ležela. Dobře ona! A že za zdí je bahno, tudíž koberec by byl totálně zadupanej. Na závěr, když už sem opravdu šla pozdě, to Čuri ještě shrnula tónem Martina Vaňka: "No...Ještě že máme svůj předmaturitní humor, že."
Aneb we are here, we are queer :)

Růžová útočí

17. března 2008 v 16:38 | Jehanne
Takhle si sedíme v aule při dějepisu... a najednou si všimnu, jak holky naskládané růžová vedle růžové... Prostě ou bože pomoc. Makina úplně napravo měla taky růžový triko, ale přes to mikinu a nepochopila naše posuňky, ať se trochu odhalí... Jak chce, mohla vyhrát jízdní kolo :)
Mezi tím jsme si s Czurie hrály trochu na cosmorebelky - ona se malovala a já si lakovala nehty. No prostě den queer-queer :) Ale s tím mým cosmorebelstvím to asi nebude tak žhavý, jelikož když jsem sahala pro papírovej kapesník do kabátu, samozřejmě se mi lak na palci rozetřel... Boo boo XD

Lunetic Q-version

10. března 2008 v 22:20 | Jehanne
Když jsem si pustila písničku Shut Up od Sin & Sebastian /ke stáhnutí .:Z.D.E:./, popadla mě menší nostalgie a zavzpomínala sem si na mládí a Eso s Terezou Pergnerovou :) Aaach, sladký rok 1995... Tak mě napadlo, že by byla sranda uspořádat nějakou retro party s hity našeho mládí, to jest DJ Bobo, Backstreetboys nebo Kelly Family. A když se objevil nápad pustit i Lunetic, což jsem okamžitě tvrdě zamítla, vzpomněla jsem si, jak jsem od táty dostala knížku o Luneticích. Dodnes doufám, že to měl bejt jen trapnej pokus o vtip... A v tuto chvíli přišel na scénu můj velmi queer nápad. Že bych se totiž konečně odvážila tuto knihu otevřít a přečíst...s centropenkou v ruce, abych mohla glosovat, kreslit obrázky a zkrášlovat fotky :) Jo, je mi skoro dvacet, fajn... Ale stejně to bude príma žůžo zábava :D a tato verze knihy bude bestseller :P

Máte lesbické sklony?

2. března 2008 v 16:03 | Jehanne
Jelikož je Báry nemocná, tak se nudí a šmejdí všude možně i nemožně na netu. Narazila na atlasu na velice queer test, jehož název nese i titulek tohoto článku. Poté, co mi poslala odkaz, jsem jen suše konstatovala, že by bylo příhodnější vyhledat test na hetero sklony... Btw.- v této oblasti si o ni rozhodně starost nedělám :D
Už dlouho jsem neviděla tak strašně hloupej a naprosto jednosměrně konceptovanej test! Navíc z toho mám pocit, jakoby si ho snad měly dělat ženy, který sou totálně homofobní. Stejně to nakonec asi dopadne tak, že tento test absolvují lesby a jejich kámošky, kterejm to poslaly ze srandy. Výsledek, s jakým je možné z testu vyjít, je samozřejmě naprosto předvídatelný.
Co k tomu dodat... Snad jen: "Ach! Můj! Bože!!!" :D
Pojďme si nyní rozebrat jednotlivé otázky a odpovědi:

1. Který z následujících přívlastků byste nejspíš použila k popisu ženského těla?
Něžný.
Vzrušující.
Zaoblený.
Prostě něžný, vzrušující a ženský. Zaoblený? To jako proč? Může bejt i tomboy, ne?
2. A který z těchto přívlastků byste použila pro popis mužského těla?
Vzrušující
Hrubý.
Mužný.
Jednozančně směřovaná otázka.
3. Sníte někdy o sexu se ženou?
Několikrát vás ta představa napadla.
Ne, nikdy.
Ano, často.
Nikdy! Něco tak hrozného přece nepřipadá v úvahu! :D
4. Po cvičení jste v hromadné ženské sprše:
Nevíte, kam s očima, hledíte, abyste byla co nejrychleji pryč.
Nevadí vám to a pokud má některá z žen pěknou postavu, po očku si ji prohlédnete.
Prohlížíte si ostatní ženy.
WTF?
5. Která z následujících erotických scén vám přijde nejvíc vzrušující?
Dlouhé něžné mazlení.
Sex ve třech.
Klasické milování.
Klasika - na poblití, ve třech - jako třetí bude plastikovej ken? :D
6. Kamarádka má velké rodinné problémy a potřebuje utěšit. V rámci utěšování vás obejme:
Je vám to nepříjemné a snažíte se vše co nejdřív vrátit do verbální roviny.
Blízký kontakt se ženami si užíváte.
Berete to jako objetí od kohokoli jiného.
Copaxem nějakej úchyl, že bych utěšení kamarádky brala jako sexuálně zaměřený objetí?
7. Jste na oslavě narozenin a zlatým hřebem večera je profesionální striptérka. Co vy na to?
Jste nadšená, ráda se díváte na nahé ženy.
Máte po náladě, připadá vám to nechutné a je vám jasné, co bude po zbytek večera tématem číslo jedna všech přítomných mužů.
Jste spíš zvědavá, ohodnotíte postavu, pohyby a tím to hasne. Nejste nijak zvlášť nadšená, ani znechucená.
Jasně, sem nadšená a ještě se k ní přidám....
8. Jdete po ulici s kamarádem a on se otočí po krásné ženě, která vás právě míjí:
Pokud si toho vůbec všimnete, nekomentujete to.
Utrousíte jedovatou poznámku o tom, jak primitivním chlapům stačí jakýkoli vizuální podnět.
Podíváte se také a pak spolu proberete její přednosti.
No většinou něco zahlásim já a kámoš to radši ani nekomentuje, nebo se směje :)
9. Partner vám navrhne sex ve třech, tedy vy a ještě jedna žena:
Možná budete souhlasit, sexuální experimenty vás zajímají.
Rázně takovou myšlenku zavrhnete, něčeho podobného byste nikdy v životě nezúčastnila.
Samozřejmě, že souhlasíte, myšlenka na milování se ženou vám vůbec není cizí.
Na nějakýho čur**a sme asi tak zvědavé...
10. Sex s mužem je pro vás obvykle:
Trochu příliš hrubý a rychlý.
Způsobem, jak dosáhnout svého vyvrcholení.
Výjimečným zážitkem.
Já jsem ale čistá!!! :D
11. Jak jste na tom s heterosexuálními vztahy?
Právě se nacházíte v harmonickém (pokud možno dlouhodobém) vztahu.
Máte za sebou množství kratších vztahů.
Momentálně jste sama. Máte za sebou několik nepovedených zkušeností.
No comment.
12. Vsadily jste se s kamarádkou se zbytkem party a za prohranou sázku si máte dát francouzský polibek:
Na takovou sázku byste nikdy nepřistoupila, a pokud náhodou ano, pokusila byste se z plnění úkolu vykličkovat všemi možnými způsoby.
Berete to jako vtip, takže se splněním úkolu nemáte žádný problém.
Polibek si vyloženě užíváte.
Asi se poblinkám :D
13.Máte nějakou zkušenost s milováním či mazlením se ženou?
Ano, několik.
Párkrát jste se ze zvědavosti zkoušela mazlit či líbat s kamarádkou.
Ne.
Sem mazel no.1, takže ještě aby ne.
14. Máte dojem, že jedna vaše známá si vás prohlíží víc, než je normální, a možná, že vás dokonce i balí. Změní se nějak váš vztah k ní?
Ne, vzbuzuje ve vás možná jen větší zvědavost, ale rozhodně se jí nezačnete vyhýbat, ani ji víc vyhledávat.
Ano, přerušíte s ní styky.
Ano, snažíte se být víc v její společnosti a víc jí pozorujete.
To jako po ní mám vyjíždět, nebo co? Dyž bude něco chtět, taxe ozve...
15. Představa milování se ženou je pro vás:
Zajímavá.
Přitažlivá.
Nenormální.
...ale Matka představená nám o tom nikdy nic neříkala?! :)))

Kdyby i přes tohle všecko si chtěl někdo test vyzkoušet, máte možnost .:Z.D.E:.
Proto nebudu kopírovat "vyhodnocení testu".
Jinak se tento článek přímo vybízí k okomentování, takže se, chlapci a děvčata, nestyďte :)
Směle do toho!

Queerovice

22. února 2008 v 23:23 | Jehanne
Milí Queer spoluobčané, dneska si představíme nápoj zvaný Queerovice /copyright mám samozřejmě já :)/
Queerovice je alkoholický nápoj, destilát, který jsem vymyslela :) Ale původní nápoj, z kterého jsem Queerovici vyšlechtila, je oblíbený ve střední Evropě a na Balkánu, v Česku hlavně na Moravě (Slovácko, Valašsko).
Hlavní etiketa Queerovice by Daydie
Vyrábí se ze švestek, slív nebo blum. V obchodech se prodává tzv. řezaná verze (40 % obsahu alkoholu, vyrábí se ve velkém), jinak Queerovice vyráběná pro domácí použití v soukromých pálenicích (pro malou spotřebu) má nejčastěji okolo 52 % obsahu alkoholu.
Mini etiketa na hrdlo by Daydie
Kvalitní Queerovice při nalití do sklenice tzv. prstýnkuje (vytváří drobné praménky kondenzujícího alkoholu stékající zpět do sklenice). Kvalita Queerovice se dá kontrolovat i promnutím mezi palcem a ukazováčkem ruky, kdy stupeň drhnutí (odporu) tekutiny mezi prsty také charakterizuje ovocný obsah a tím i její kvalitu.
Na výrobu Queerovice se používá kvas. Ve vhodné nádobě kvasí zralé ovoce nejméně 6 týdnů, při domácí výrobě se část ovoce vypeckuje a pečlivě se odstraňují stopky a nahnilé plody.
Tento nápoj jsem vymyslela k příležitosti narozenin Ewe, která jej jako první a zatím i poslední queer sobík osobně převzala dne 15.února 2008 v bytě s jmenovkou Madonna, v chodbě před svým mini pokojíčkem, za asistence Barušky a Markét. Myslím, že jí Queerovice udělala opravdu velikou radost :-) Což byl účel naší mise.
Pozdější doklad:
Ewe (13:38:47 22/02/2008)

pak společně vypijem tu znamenitou queerovici, normálně je mi to líto vypít "jen tak s někým":-)

Q

10. prosince 2007 v 0:17 | Jehanne
Chlapci a děvčata.
JeliQož jsem se právě bavila s MarQét /tou Barčinou, né mojí... já jen, aby nedošlo ke Qomylu :)/ a zjistila jsem, že nezná pořad Q, který vysílá Qaždý čtvrteQ ČT1 v noci, jsem nucena udělat mu zde menší promo. Ano, chlapci a děvčata, promo. Néé porno. Aby opět nemuselo dojít ke Qomylu ;-)


Q je zábavný Queer magazín České televize. Je určen nejen všem gayům, lesbám a transgender lidem, ale i všem ostatním, kteří jsou připraveni otevřeně přemýšlet a mluvit o své sexualitě, neQonformním životním stylu a jejich bližších i vzdálenějších souvislostech.
Q volně propojuje Qulturní, společensQá a politicQá témata, nahlížená pohledem Queer Qomunity. PoQládá mnohdy přeQapivé otázQy a hledá na ně netypicQé odpovědi. (nezvýrazněný text převzat ze stránek ČT)
 
 

Reklama